^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Jubileusz 70 – lecia szkoły w Otyniu

„Pa­mięć jest cu­dow­nym da­rem.

Kiedy się ją po­siada, przeszłość

nig­dy nie sta­je się cza­sem minionym…”

 W sobotę, 20 czerwca, nasza szkoła obchodziła swoje 70 urodziny. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w otyńskim kościele, podczas której poświęcony został nowy sztandar ufundowany przez Radę Rodziców.

Następnie zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele Wojewody Lubuskiego i Lubuskiego Kuratorium Oświaty, Sejmiku Województwa Lubuskiego, Poradni Psychologiczno-Pedagogiczne, byli i obecni wójtowie, radni, księża, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez panie M. Kruk, V. Łuczkowiec i B. Tuczyńską, który przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Po przedstawieniu goście udali się na obiad oraz słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Chętni wpisywali się do pamiątkowej kroniki i oglądali wystawę starych fotografii dokumentujących wieloletnią historię szkoły. W drugiej części impreza przeniosła się na szkolne boisko i choć pogoda nie rozpieszczała, zgromadzeni tłumnie przyglądali się popisom artystycznym najmłodszych. Zabawa przy dźwiękach muzyki trwała do późnych godzin wieczornych. 

mgr Magdalena Piotrowska-Kołtun

Jubileusz 70 – lecia szkoły w Otyniu