^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

PAMIETAMY O ŚWIETYM JANIE PAWLE II

W tym roku obchodzimy 40 rocznice I pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski. Dla uczniów naszej szkoły stało się to inspiracją do zapoznania się z życiem i nauczaniem tego wielkiego Polaka. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „Pamięci Jana Pawła II”. Prezentowane utwory o tematyce religijnej świadczyły o wielkiej wrażliwości, dojrzałości i talencie ich wykonawców.  Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

 

Uczniowie klas 1-3 SP:

I miejsce – Julian Lis, klasa 2a,

II miejsce – Julia Kaproń, klasa 2a,

III miejsce – Mikołaj Tuczyński, klasa 2a.

Wyróżnienia: Olga Szymańska- klasa 2c, Juliusz Nowak – klasa 1a.

Uczniowie klas 4-6 SP:

I miejsce – Karolina Tomków, klasa 4c,

II miejsce – Aleksandra Jensch, klasa 5d,

III miejsce – Bartosz Szymański, klasa 6b.

Wyróżnienia: Julia Adamowicz – klasa4a, Julia Trybus – klasa 4b.

Najlepsi nasi recytatorzy reprezentowali szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej. Ich prezentacje wyróżniały się na tle wystąpień przedstawicieli innych szkół powiatu nowosolskiego. Jury konkursu postanowiło przyznać:

W kategorii uczniów klas 1-3 SP:

II miejsce Julianowi Lisowi.

W kategorii uczniów klas gimnazjalnych:

II miejsce Natalii Cyl.

Uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II w Nowej Soli powiatowym konkursie plastycznym o patronie tej szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej nauczaniem i spotkaniami papieża Jana Pawła II z młodzieżą. Decyzją jury na wyróżnienia zasłużyły prace: Joanny Fabickiej i Mai Potażnik z klasy 6b oraz Laury Niedzielskiej z klasy 6a.

Gratulujemy  uczestnikom wszystkich konkursów!

opracowała mgr Dominika Tomków

PAMIETAMY O ŚWIETYM JANIE PAWLE II