^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Festiwalowe sukcesy

25 stycznia 2017 reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w XIII Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania odbywały się w NDK w Nowej Soli.  Wzięło w nim udział 80 podmiotów wykonawczych (350 uczniów), którzy oceniani byli w różnych kategoriach wiekowych.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali cztery utwory o tematyce bożonarodzeniowej i kolejny raz znaleźli się w gronie laureatów. Zespół wokalny z gimnazjum w składzie:  Roksana Gotfryd, Klaudia Plas, Natalia Cyl, Dominika Miniewska, Alicja Fabicka, Dominika Hałabura za wykonanie utworu: „Psalm o gwieździe” uzyskał  II miejsce w kategorii zespołów.

 Drugą nagrodę wyśpiewała  solistka Dominika Hałabura prezentując   utwór pt. „Kolęda nadziei” . Laureatką festiwalu została także uczennica Zofia Kmieć, która otrzymała wyróżnienie w kategorii solistów ze szkół gimnazjalnych za prezentację piosenki świątecznej: „Tobie Mały Panie”.

Jedna z młodszych reprezentantek naszej szkoły  – Aleksandra Jensch uczennica klasy 3 SP za wykonanie  pastorałki pt.” Pokój i nadzieja” uzyskała III miejsce w bardzo licznej grupie solistów ze szkół podstawowych.  Nasi laureaci zostali nagrodzeni dyplomami.

 Szkołę Podstawową reprezentowali również uczniowie z klasy II i V. Nie obyło się bez sukcesów. Dziewczynki z klasy II c: Małgosia Kubiak, Ola Marciniak i Natalia Cyrulik za pastorałkę „Gore gwiazda” otrzymały wyróżnienie, a Iza Wiśniewska i Filip Krzywiecki  piosenką z tegorocznych Jasełek pt. „Przytul nas do siebie” zajęli III miejsce wśród klas IV-VI.     

                                                                               

 

Serdeczne gratulacje!

Opiekun: Barbara Tuczyńska

i Katarzyna Furga

Festiwalowe sukcesy